

19 jun Gewoonten van vroeger
Gewoonten
Ieder heeft zo zijn eigen gewoonten.
Van je dagritme tot je routine bij het opstaan. We doen alles vaak op onze eigen, vast ingebouwde maniertjes.
Vervelend is het zelfs, als iemand probeert tussen jou en je gewoonten te komen.
Dit is nou eenmaal hoe je het doet en hoe het volgens jou hoort te gaan.
Maar waarom je dat vindt, dat weet je vaak niet eens goed te onderbouwen.
Gewoonten van vroeger
Van huis uit krijg je ook een hele hoop gewoonten mee.
Het is aan jou of je die overneemt, maar vaak zie je dat dat ongemerkt wel gebeurt.
Zo verzamel ik al jaren de Douwe Egberts bonnen en zegels. Geen idee wat ik er mee zal gaan doen, maar van huis uit is dat wat ik doe.
Net als het verzamelen van knopen. Je kent dat wel, bij elk nieuw kledingstuk hangt er een zakje aan met reserveknopen.
Die verzamel ik in een speciaal doosje. Alsof ik één van die knopen er ooit aan zal zetten…..
Het doosje is overvol en ik heb er nog nooit gebruik van gemaakt. Maar ja, moeders en oma hadden ook zo’n doosje dus dat is er in geslopen.
Sommige gewoonten gaan voorbij
Tijdens onweersbuien alle stekkers eruit halen is ook zo’n gewoonte van vroeger uit.
Om me heen hoor ik meerdere mensen die dat nog steeds doen.
Dat is echter een gewoonte die bij mij verdwenen is. Voornamelijk omdat de bui voorbij zal zijn, voordat ik alle stekkers gehad heb en om dan weer van voren af aan alles terug te stoppen is me teveel van het goede.
Stiekem ga ik er maar gewoon vanuit dat alles tegenwoordig goed beveiligd is.
Ik heb namelijk ook geleerd dat als een batterij nog niet helemaal opgeladen is, je de lader er nooit af mag halen. Aangezien ik een elektrische auto heb die met regelmaat aan de stekker hangt, is het niet zo handig die er steeds tussentijds vanaf te halen.
Zinloos of niet, sommige dingen blijven
Sommige gewoonten die je hebt, zullen totaal zinloos blijken,
Maar dat weet je van te voren natuurlijk nooit.
Dus als het er eenmaal ingeslopen is, sluipt het er niet zo gemakkelijk weer uit.
Dus laat mij maar lekker mijn knoopjes en DE bonnen verzamelen.
Ik doe er niemand kwaad mee en wie weet komt het ooit nog van pas….
Mitchella van Vliet
Geplaatst op 09:47h, 28 juniWat leuk en herkenbaar!! Ik spaar ook DE zegels en knoopjes.
De zegels kun je tegenwoordig digitaliseren bij de Blokker, dit ga ik binnekort maar eens doen. En wat de knoopjes betreft.. wie weet koop ik binnekort een kledingstuk waarvan ik alle knopen vervang door een paar uit mijn verzameling.
Winnifred
Geplaatst op 10:51h, 28 juniOh wat grappig, een gepersonaliseerd kledingstuk!