

05 jun Zomer, kom maar door hoor!
Zomer
De meteorologische zomer is eindelijk begonnen en meteen hadden we een aantal dagen warm, zelfs heet, zomerweer.
Nou ben ik echt meer een herfst- en wintermens, maar deze zomer vond ik wel erg lang op zich laten wachten.
Op een gegeven moment heb zelfs ik dan wel behoefte aan warme zomerdagen.
Eigenlijk is het volledig normaal dat de zomer nu pas begint, maar de laatste jaren zijn we nou eenmaal enorm verwend geraakt.
Vorig jaar begon de zomer half mei om tot oktober te duren. Oké, dat was voor mij iets teveel van het goede, maar nu duurt het me te lang.
Dat ik op mijn verjaardag in februari al buiten op het terras zat, laat ik voor het gemak even buiten beschouwing.
Voorspellingen
Zo’n lange, droge zomer als vorig jaar schijnen we niet te krijgen. Dat vind ik voor de natuur, en stiekem voor mezelf, ook helemaal prima.
Wat we wel gaan krijgen, zo zeggen de voorspellers, is meerdere kortdurende warme periodes gevolgd door extreme buien.
Dat kortdurende klinkt mij als muziek in de oren, die extreme buien wat minder.
Zodra er een warme dag is geniet ik enorm. Totdat het een week of langer duurt, dan ben ik er wel weer klaar mee.
Dus korte periodes, gevolgd door wat slechter weer, ik vind het helemaal prima.
En nu maar hopen dat die voorspellers gelijk krijgen natuurlijk.
Kom maar door
Dus zomer, kom maar door! Wij zijn er klaar voor!
Heerlijk ontbijten, lunchen en dineren in de buitenlucht en tussendoor een siësta aan het water. Genieten!
Het moet alleen niet te lang duren, want je wordt er wel een stuk minder productief van.
Wie herkent dit ook? Achter je computer zitten en smachtend naar buiten kijken, naar de zonnige zomerlucht? Om vervolgens zuchtend je computer dicht te slaan om even te kunnen genieten van de zon.
Niet doen natuurlijk, want daarna ben je niet meer naar binnen te slepen om weer aan het werk te gaan.
Waarschijnlijk hebben we dat toch wel gewoon nodig, periodes met wat minder activiteit. Gewoon rustig genieten van dat wat er gebeurt, zonder dat je de energie hebt keihard door te gaan. Je wordt immers toch wat slomer van die warmte.
Beter plannen dus, die komende periode.
Op de koelere momenten van de dag aan het werk en de rest genieten!
Voor zover je werk dat toe laat natuurlijk, maar ik ben er klaar voor. Kom maar op met die zomer!
Geen reactie's